Preloader
UA
get_quote

Green BIM - сучасне зелене будівництво вже в Україні

Категорія

Публікація: 10.05.2017

Екологічне проектування є однією з найважливіших галузей сучасної архітектури. Побудовані таким чином будинки бувають різними, у галузі немає типових рішень, і кожен проект — унікальний. Сьогодні ми розкажемо вам про нову і в певній мірі унікальну на українському ринку енергетичних рішень технологію, яка має назву Green BIM.

Green BIM — це симбіоз двох, здавалося б, не поєднуваних напрямків: стратегії BIM (з англ.: Building Information Modeling — Інформаційне Моделювання Будівель) та галузі зеленого будівництва. Адже впровадження BIM-технологій ставить метою зниження вартості та терміну реалізації проекту, у той час як дотримання базових принципів зеленого будівництва, як правило, призводить до підвищення вартості й терміну робіт. Але розвиток інформаційних та енергетичних технологій дозволив поєднати обидва напрямки для максимального зниження вартості будівництва й експлуатації об’єкта та підвищення рівня комфорту.

Впровадження концепції Green BIM передбачає декілька основних етапів, серед яких:

  • аналіз кліматичних умов;
  • моделювання інженерних систем;
  • проектування концепції використання будівлі.

Проектуючи за концепцією Green BIM, варто враховувати багато факторів. Ми вам про них детально розкажемо.

Місце розташування.

Цей пункт має дуже важливе значення для спорудження енергоефективного будинку. Слід враховувати природні та кліматичні умови в місці розташування і те, яким чином вони будуть впливати на будівлю. В тому числі передбачається вибір оптимальної орієнтації стосовно сторін світу, аналіз сонячного світла, визначення потенціалу використання вітрогенераторів.

Форма.

Цей пункт безпосередньо пов’язаний з попереднім, адже найбільш оптимальна форма споруди залежить від географічних і кліматичних умов у місці розташування. Для прикладу, якщо в місцевості сильні вітри, є сенс надати перевагу обтічній формі.

Умови експлуатації будівлі.

Важливо розуміти умови майбутньої експлуатації будинку, кількість людей, які будуть в ньому проживати чи регулярно перебувати та інше. На стадії проектування слід врахувати типовий розклад експлуатації (самої будівлі та обладнання). Це може бути житловий будинок, який використовується в основному вранці і ввечері, а вдень майже пустує; або офіс, що працює за визначеним розкладом і зачиняється на ніч.

Проблема збереження температури.

Будівля має бути спроектована таким чином, щоб теплові втрати були мінімальними.

Матеріали.

Матеріали мають бути екологічними, і бажано, щоб виготовлялися та закуповувалися вони максимально близько від місця забудови, щоб знизити витрати на транспортування.

 

Зонування приміщень.

Здійснюється для підвищення ефективності їхнього використання.

Інженерні системи.

Передбачається використання найбільш сучасних, надійних і раціональних в плані використання ресурсів інженерних систем (вентиляція, опалення, водопостачання, кондиціонування і т. д.).

Відновлювані джерела енергії.

Концепція Green BIM передбачає використання поновлюваних джерел енергії, хоча це не завжди можливо.

Частину з вищеперерахованих проблем може вирішити сам архітектор (для прикладу, форму будівлі чи питання зонування приміщення), коли ж для інших необхідне залучення автоматизованих систем моделювання. Після цього можна аналізувати енергоефективність будівлі, розраховувати енергоспоживання і вартість на всіх етапах спорудження. На базі інформаційної моделі проводиться безліч тестів і симуляцій експлуатації будівлі в різних умовах, що дозволяє краще оцінити проект з точки зору енергоефективності.

При правильному використанні стратегія Green BIM дозволяє отримати на виході одразу кілька ефективних проектів однієї будівлі та обрати серед них найоптимальніший варіант.