Preloader
UA
get_quote

Green building rating system: що дають системи оцінювання зеленого будівництва?

Категорія

Публікація: 10.05.2017

Ера масового і дешевого будівництва згадується сьогодні, наче марево. Крім проблем з організацією побуту, «бюджетні» будівельні об’єкти нічого іншого не здатні забезпечити. Зовсім іншою справою є зелене будівництво. Karno Energy розповість вам про «зелений сектор» будівельної галузі.

Зелене будівництво — спорудження громадських і промислових об’єктів, які максимально гармонійно вливаються в навколишнє середовище і не чинять шкоди довкіллю. Об’єкти зеленого будівництва енергоефективні та дозволяють використовувати інноваційні технології з прицілом на поліпшення екологічного стану регіону.

Кожній споруді зеленого будівництва присвоюється рівень відповідності зеленим стандартам. Найбільш поширеною системою оцінювання є LEED.                               

Рейтингова система оцінювання зеленого будівництва

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) — посібник з енергетичного та екологічного проектування. Розроблений і прийнятий у 1998 році Американською радою з питань зеленого будівництва.

Система оцінювання LEED здатна об’єктивно аналізувати стан таких споруд:

  • житлові комплекси (нове будівництво);
  • школи;
  • лікарні;
  • торговельні заклади;
  • виробничі приміщення.

LEED оцінює не тільки окремі будівлі, але й визначає рівень відповідності зеленим стандартам району, де вони розташовуються. Також  LEED оцінює інтер’єр апартаментів і зовнішній дизайн.

Шкала рейтингу має 100 балів. Система LEED здатна акредитувати споруду за чотирма рівнями:

  • стандартний сертифікат (40-49 балів);
  • срібний сертифікат (50-59 балів);
  • золотий сертифікат (60-79 балів);
  • платиновий сертифікат (від 80 балів і вище).

У розрахунок беруться наступні сфери аналізу: ефективність використання водних і енергетичних ресурсів, чистота повітря, загальна екологія регіону, будівельні матеріали і технології, архітектура і вплив споруди на соціально-економічний розвиток регіону (регіональна пріоритетність).

Інші системи оцінювання

1. BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) — метод екологічного оцінювання ефективності споруд. Система оцінювання розроблена британською не комерційною компанією у 1990 році. На сьогодні система BREEAM проаналізувала понад 1,2 млн споруд, серед них 1 млн — споруди нового будівництва.

Оцінювання ведеться за 5-бальною системою. Аналіз враховує коефіцієнти впливовості на сусідні об’єкти та довкілля всього регіону. BREEAM можливо пристосувати для об’єктивного оцінювання будівель на будь-якому куточку Землі.

2. Energy Star — міжнародний стандарт енергоефективності. Оцінювання Energy Star проводиться окремо від LEED і BREEAM. Цей стандарт аналізує енергоефективні технології споруди. Сертифікатом Energy Star нагороджуються будівлі, що зменшили навантаження на стандартні системи електрозабезпечення і теплопостачання на 20-30%. Мається на увазі, що навантаження було зменшене внаслідок переходу на альтернативні джерела електричної та теплової енергії.

Крім того, знак Energy Star зустрічається і на багатьох побутових приладах, промисловому оснащенні тощо. Логотип Energy Star говорить про те, що техніка використовує енергоефективні технології.

Що дає сертифікат відповідності нормам зеленого будівництва?

Практично всі споруди, що мають підтвердження рівня відповідності зеленим нормам, отримують дозвіл на впровадження в структуру інженерних систем інноваційних технологій. Тобто будинок з поміткою «зелене будівництво» має право використовувати альтернативні джерела енергії, які не шкодять навколишньому середовищу. До того ж відповідність зеленим нормам автоматично підвищує рівень комфортабельності апартаментів.